1398/05/10 در ساعت 22:17:31

جناب آقای دکتر ظفرقندی ریاست محترم سازمان نظام پزشکی 

با سلام و احترام مورخ ۹۸/۵/۷ اطلاعیه ای به شماره ۲۰۰/۸۱۹۴/ص از سوی سازمان امور مالیاتی مبنی برمکلف نمودن صاحبان حرف پزشکی و دندانپزشکی به نصب کارتخوان و ثبت آن در درگاه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی ، ابلاغ شده است و برای آن ضرب العجل هم تعیین شده است . با کمال تعجب این موضوع به امضای

جناب آقای دکتر ظفرقندی ریاست محترم سازمان نظام پزشکی 

جناب آقای دکتر ظفرقندی

ریاست محترم سازمان نظام پزشکی 

با سلام و احترام

مورخ ۹۸/۵/۷ اطلاعیه ای به شماره ۲۰۰/۸۱۹۴/ص از سوی سازمان امور مالیاتی مبنی برمکلف نمودن صاحبان حرف پزشکی و دندانپزشکی به نصب کارتخوان و ثبت آن در درگاه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی ، ابلاغ شده است و برای آن ضرب العجل هم تعیین شده است . با کمال تعجب این موضوع به امضای سازمان نظام پزشکی هم رسیده است. متاسفانه این ابلاغیه در حالی جنبه اجبار گرفته که پس از تصویب مجلس شورای اسلامی برای اجبار به نصب کارتخوان توسط حرف گروه پزشکی ، موضوع به جهت مغایرت با بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی و به علاوه به دلیل مغایرت با اصول ۸۵ و ۱۳۸ با اطلاق واگذاری سیاست گذاری به کارگروه  توسط شورای نگهبان اساساً مغایر شرع و قانون اساسی تلقی شده ، مسئله منتفی شد. لیکن در راستای پزشک ستیزی های اخیر موضوع اعلان و ثبت آن در سامانه سازمان امور مالیاتی با کمال تعجب با امضای سازمان نظام پزشکی ابلاغ گردید.

این انجمن ضمن گلایه مندی از اتفاق فوق تقاضا دارد تا با تاکید بر اصول و قوانین اساسی ،سازمان نظام پزشکی برائت خود را نسبت به این حرکت ناپسند و ناعادلانه و جابرانه و تبعیض آمیز به نمایندگی از کل پزشکان اعلام کند. 

بدیهی است که تداوم چنین رفتار ها وحرکات به نفع سلامت بیماران و انگیزه کادر درمان در تداوم خدمات خالصانه و طبیب گونه به جهت تقلیل شان پزشکی به فعالیت تجاری نمی باشد.

هیئت مدیره انجمن جراحی دهان و فک و صورت ایران

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%